Sve manje nade da će biti preživelih u padu aviona u Vašingtonu: Voda je ledena, evo za koliko nastupa hipotermija!
Foto: EPA-EFE/SHAWN THEW

SAT OTKUCAVA

Sve manje nade da će biti preživelih u padu aviona u Vašingtonu: Voda je ledena, evo za koliko nastupa hipotermija!

Glavni meteorolog NBC-a Dag Kamerer rekao je da je u vreme incidenta temperatura vode u reci bila oko 2 stepena

Objavljeno:

Sve je manje nade da će biti preživelih u padu putničkog aviona nakon sudara sa helikopterom kod aerodroma u Vašingtonu, dok spasilačke ekipe pretražuju reku Potomak koja je ledena.

Glavni meteorolog NBC-a Dag Kamerer rekao je da je u vreme incidenta temperatura vode u reci bila oko 2 stepena.

Ranije u sredu temperatura je pala na 1 stepen, prema Nacionalnoj upravi za okeane i atmosferu.

Kamerer je rekao da pri toj temperaturi neko ko je u vodi ima samo 15 do 20 minuta pre nego što počne da pati od hipotermije.

Nacionalna meteorološka služba saopštila je da su tokom cele večeri u toj oblasti mogući udari vetra do 40 kilometara na čas.

1 / 10 Foto: Al Drago / Getty images / Profimedia

Iako zvaničnici još nisu rekli tačan broj žrtava, prema izvorima do sada je najmanje 19 ljudi poginulo, a spasioci još uvek nisu izvukli nijednog preživelog iz vode.

Sve najnovije informacije o ovoj nesreći pratite u našem posebnom blogu.

Bonus video:

Error in getting video.

08:02

Čuveni pilot u penziji Stevan Ignjatović za Kurir televiziju - na beogradski aerodrom juče prizemljen avion zbog sudara sa pticama, a ovo su njegova iskustva!

(Espreso/ Telegraf/ Prenela: T.M.)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.